Servudska Suma
+ Reply to Thread
Results 1 to 11 of 11

Thread: Vino preko granice!

Vino preko granice!

Jel za tko, kolko se može vina vozit preko granice? Idem za Njemačku pa bi uzel za frendove da se počastimo malo al me strah da mi slovenski carinici to ne maznu!?

Sumljnam da bi ti uzeli kada izlašiš iz Hrvatske. Možda bi imo problema kad bi došao sa hrpom vina iz inozemstva.
    Slovenci ti nikad neće raditi probleme, s tim da računaš da ako zatražiš tax free računi nebi trebali biti viši od 500€ jer onda oni zovu hrvate.
    To se mom starom dogodilo.

Nisam prije vozil vino nikad pa me zanima kolko litara je dopušteno za furat!

Neznam da uopće postoji ogranićenje. Možda je najbolje da nazoveš informacije ili tak neš pa si zicer

Za žesticu je boca po osobi ako se ne varam, ali ima ovdje špeditera i carinika pa će se već naći neko sa točnom informacijom...
    JEDNOM OFCA, UVIJEK OFCA
    "...Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori a fukara se obogati..." by Ivo Andrić

Pivo i vino koliko sam upoznat se mogu uvoziti za osobne potrebe , znači 20 litara u rinfuzi nebi trebalo biti problema :smt003

Ak je tak švabe budu pijani drugi tjedan tak da ih nemojte uznemiravati!

mi preveli kad smo prolazili kroz sloveniju, 20litara vina i tri litre rakije.... vidili i nisu nista komentirali...4 osobe u autu...

Onda valjda nebi trebalo bit problema. Hvala na odgovorima!

Oslobođenja U PUTNIČKOM PROMETU

Strani i domaći putnici oslobođeni su plaćanja carine i poreza pri unosu:

*osobne prtljage, kojom se smatraju predmeti namijenjeni osobnim potrebama putnika tijekom putovanja - obuća, odjeća, higijenske potrepštine, foto-aparati, prijenosni uređaji (radio, CD-player, TV, računalo i sl.). Takvi se predmeti ne smiju davati na korištenje drugim osobama.
    * predmeta nekomercijalne naravi (s obzirom na vrstu i količinu), koji nisu namijenjeni preprodaji - manji kućanski predmeti i darovi, a čija ukupna vrijednost ne premašuje 300,00 kuna

*putnici su, uz to, oslobođeni plaćanja carine za sljedeću robu:
    *
    200 cigareta ili 100 cigarilosa ili 50 cigara ili 250 grama duhana,
    *
    1 litru žestokog alkoholnog pića,
    *
    2 litre likera ili desertnih ili pjenušavih vina,
    *
    --------2 litre stolnog vina,--------------
    *
    parfema do 50 grama,
    *
    250 ml toaletne vode,
    *
    lijekova i medicinskih proizvoda u količini nužnoj za putnikove osobne potrebe,
    *
    homeopatskih proizvoda (jedno pakiranje).

Putnici mlađi od 17 godina nisu oslobođeni plaćanja carine za duhanske i alkoholne proizvode.

Oslobođenja ne vrijede ni za posadu u prijevoznim sredstvima, zaposlenike na granici i osobe s boravkom u pograničnom području.

Na robu s podrijetlom iz države s kojom je Hrvatska zaključila sporazum o slobodnoj trgovini, može se primijeniti niža carinska stopa, ako su ispunjeni uvjeti za preferencijalno postupanje. U mnogim će se slučajevima takva roba izuzeti od plaćanja carine.

Predmeti koji ne ispunjavaju navedene uvjete podliježu plaćanju carine i poreza.

Izvoz robe

U Hrvatskoj nisu propisane izvozne carine, pa se ne obračunavaju davanja pri izvozu, ali to ne znači da roba ne podliježe izvoznoj kontroli (zdravstveni propisi, ugrožene vrste, kulturna dobra i sl.).

-ovo sam ti isčupal iz neta...nebi smel imati nikakvih problema na granici zbog par litara vina.......
    Živi brzo, živi dobro

Fala pajdaš! A znaš kak je, nemrem iči na odmor bez domače kapljice!

+ Reply to Thread