+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: 3. Kolo hspl-5 man 2014, 08.06.2014. Dugo selo

SEMI PRO igrač joseppe's Avatar
    Dodatni bodovi? Da to je izglasano, i podržavam, te predlažem da se nakon zadnjeg kola svakom timu za dolazak ili ne dolazak na pojedino kolo doda ili oduzme 10 bodova. Npr., Tim 1 je bio na svim kolima, te po završetku zadnjeg kola u ukupni zbroj bodova dobiva +60 bodova. Tim 2 je bio na samo 3 kola, što je +30 za dolazak i -30 za nedolazak, što u konačnici znači 0 dodatnih bodova. Tim 3 je bio na 2 kola, u konačnici -20 bodova. itd....
    Dakle, radi se o pravilu koje se ne primjenjuje do samog završetka lige, tako da ga se može prihvatiti, jedino što bi svi zajedno trebali odrediti je broj broj bodova koji će se dodati ili oduzeti za konstantnost u natjecanju.
    PK JEŽ-HPL 2009,2012 VC, HSPL 2010,2012 Winner's, HSPL Adria 2014 Winner's
    Team VISION-Zagreb

Organizacija Templara, koliko smo vidjeli a prvi puta smo kod njih bez komentara.
    Kapa do poda, dečki su se potrudili ugostit do krajnjih granica, od ambijenta, klope, hrane pa čak i WC-a
    Što se tiće igre, također čestitke Templarima na 1 mjestu. Odigrali su čvrsto, bili su strpljivi do samog kraja i na kraju se ispostavilo kao dobra taktika.
    Čestitke Jež-u na drugom mjestu, unatoč raznoraznim kalkulacijama (na to smo navikli) osvojili drugo mjesto (ali to je Jež)
    Suđenje, po meni najbolje do sada na HSPL-u, sudaca i više nego dovoljno! Samo tako dalje.

Hvala Luks-u na fotkama (ima stvarno dobrih fotki), organizaciji, mislim da je HSPL stavio na viši nivo.

Pozdrav od Team Rakete

Quote Originally Posted by Luks View Post
    Ako je tako bilo izglasano na pocetku sezone od strane vecine klubova? A svi znamo da je! Onda se shodno tome takav sustav bodovanja treba i primjenjivati, kao i sva ostala pravila koja su izglasana bez ikakvih iznimki!

Ako zelimo imati ozbiljnu ligu, sva pravila se moraju definirati prije sezone, pridrzavati ih se tokom sezone a ako nam se nesto od toga ne svidja ili imamo neke druge prijedloge, oni se mogu promjeniti ili uvesti tek kad sezona zavrsi, odnosno tek od druge sezone!
    Ma ne pravim se ja grbav, nego ne znam koliko bodova treba dat za pojavljivanje i da li ima sankcioniranja.
    Pregledao sam raspravu pred prvo kolo i evo zaključka:

Stoga da definiramo pravila za HSPL za ovu sezonu:

1. Kotizacija za timove koji se nalaze u krugu 100 kilometara je 400 kuna, od 100 do 300 kilometara kotizacija je 300 kuna a za timove koji su udaljeni preko 300 kilometara kotizacija je 200 kuna.

2. Broj potova se ograničava na dva ali se ne ograničava njihova veličina.

3. Mod pucanja na elektroncima je Millennium 10 bps-a, scenario markeri su bez ograničenja

4. Sustav bodovanja je kao na Millenniumu i Hpl-u, plus bude se dodatno bodovao dolazak na svaki turni ( uz izuzetak Tima Raketa koji zbog objektivnih razloga neće moći nastupiti na svim kolima, njih se znači neće ove godine bodovno sankcionirati)

5. Svaka utakmica traje 8 minuta, ako na turniru bude više od deset ekipa organizator ovo može smanjiti na 7 minuta (prije svega imajući u vidu duljinu dana za vrijeme održavanja turnira)

6. Ako ima vise od 9 ekipa na turniru igra se u dvije grupe A i B. Grupe se formiraju po poretku se predhodnog kola; Grupa A: 1,3,5,7,9 Grupa B 2,4,6,8,10
    Koliko bodova se daje timovima za dolazak i da li se sankcionira za nedolazak. Ovo što se tiče Raketa sam shvatio da dobijaju za dolazak ali ih se neće sankcionirat za nedolazak? Ak je tak, onda me samo zanima KOLIKO bodova za pojavljivanje.

Bitch, napisao sam prijedlog.. (vidi gore). Kaj mislite o tome?
    Team VISION-Zagreb

Ma vidio sam ja to, meni OK, nego je rečeno da su sva pravila izglasana prije sezone i ja se ubi tražeći al ne nađoh koliko bodova.
    Što se mene tiče, može.
    Dolazak +10, nedolazak -10 (osim tima Raketa koje nećemo sankcionirati)

SEMI PRO igrač Luks's Avatar
    Quote Originally Posted by joseppe View Post
    Dodatni bodovi? Da to je izglasano, i podržavam, te predlažem da se nakon zadnjeg kola svakom timu za dolazak ili ne dolazak na pojedino kolo doda ili oduzme 10 bodova. Npr., Tim 1 je bio na svim kolima, te po završetku zadnjeg kola u ukupni zbroj bodova dobiva +60 bodova. Tim 2 je bio na samo 3 kola, što je +30 za dolazak i -30 za nedolazak, što u konačnici znači 0 dodatnih bodova. Tim 3 je bio na 2 kola, u konačnici -20 bodova. itd....
    Dakle, radi se o pravilu koje se ne primjenjuje do samog završetka lige, tako da ga se može prihvatiti, jedino što bi svi zajedno trebali odrediti je broj broj bodova koji će se dodati ili oduzeti za konstantnost u natjecanju.
    Dogovoreno samo za dolazak budemo stavili +20 a za nedolazak -20 i to je to, da sad ne kompliciramo dalje! (uz iznimku Tim Raketa kojima se piše za prvo kolo +20 ali samo za to kolo sva ostala kola i za njih vrijede ista pravila)

Jedna mala digresija, suđenje: Vidim da su svi jako zadovoljni sa suđenjem zadnja dva kola što je naravno super jer ono što smo imali do sada je bio kaos! Ali isto tako osobno smatram da smo sa kvalitetom suđenja tek na nekih 40% od onoga kakvo bi suđenje mogli imati, glavni preduvjet za daljni napredak je da se uvede kažnjavanje kao što se primjenjuje na HPL-u odnosno po Millennium pravilniku jer iskusni igrači ovakvo suđenje kakvo imamo sada itekako znaju iskoristiti. O ovome budemo malo porazgovarali na 4.kolu koje se igra u Jadran Filmu odnosno na sudačkom seminaru koje budemo opet održali prije turnira.

Cuo sam daBrdovec zeli dovesst crorefs na finale lige. Bit ce to zabavno za gledat
    Team VISION-Zagreb

Mozda ne bi bilo dobro "kaznjavanje" nedolaska. Po meni radije dati za dolazak 20, 30 ili x bodova. Nedolazak je ekipi dovoljna kazna sto nece dobiti dodatne bodove. S druge strane bit ce ekipa koje ce nastupati samo na jednom kolu pa se moze dogoditi da nakon 5 kola bude u minusu :-).

Dogovoreno samo za dolazak budemo stavili +20 a za nedolazak -20 i to je to, da sad ne kompliciramo dalje! (uz iznimku Tim Raketa kojima se piše za prvo kolo +20 ali samo za to kolo sva ostala kola i za njih vrijede ista pravila)
    E jebga, pa Team Raketa nije bio na prvom kolu.

mimi321-ako nagrađuješ dolazak a ne kažnjavaš nedolazak, onda ovo pravilo nema nikakvog smisla, odnosno kao da ga i nema.
    Team VISION-Zagreb

Pozdrav svima a pogotovo Templarima naorganizaciji IZVRSNOG i teško dostižnom turnira HSPL-a . Mi ( govorim u ime Brdovca ) smo se proveli IZVRSNO i drago nam je da smo prisustvovali jednoj tako dobroj organizaciji ,svaka čast dečki. Joseppe što se tiče našeg turnira ,da mislimo dovesti crorefs na finale lige i mislimo još puno toga napraviti ,za sad idemo okolo i upijamo ono što nam se sviđa i gledamo kako ono što nam se ne sviđa eliminirati. Mislimo pozvati i dečke iz Slavonske lige ali i s Jadrana ,mislimo napraviti jedan pošteni Hrvatski turnir s bogatim fondom nagrada da se svima isplati doći i dobro se provesti . Mislimo da to ova liga zaslužuje i radit ćemo na tome svim silama . Luksu svaka čast na suđenju i na brzom tečaju suđenja za nas koji smo novi . Vidimo se u Jadran filmu ........

+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 123