+ Reply to Thread
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 81

Thread: 1.KOLO HSPL-5MAN 2014, 13.4.2014. Duga Resa

SEMI PRO igrač joseppe's Avatar
    Ako boduješ sam dolazak ne dobivaš ništa. Rezultat će bit isti ali uvečan za 25 ili kolko već bodova... Oduzimat bodove zbog nedolaska? Tog nema nigdje i nema svrhe "prisiljavat" nekog da dođe igrat ako ne može ili ne želi.
    Jedino što bi ja promjenio je to da bi radio kratki sudački seminar od par min prije svakog kola, za sve igrače. Treba napravit dobar raspored igre i suđenja, te kaznit tim sa -5 ili -10 bodova ako njegovi "igrači-suci" ne uđu suditi kada bi trebali. Vas su sigurno kad ste prvi put igrali HPL svi pitali šta želite?! Postojala je scenario liga sa pravilnikom od jedne strane A4 i dobro da su svi živi ostali .
    Treba dić suđenje na veču razinu, poštivat pravilnik a posebno odredbe koje se odnose na SIGURNOST (ja bi imao jednog suca vani koji bi kažnjavao igrače bez barrel socka, bez maske u chrono zoni, i one koji pucaju gdje za to nije predviđeno), platit organizatoru kotizaciju i IGRAT PAINTBALL.

Ne vidim smisla u ogranicavanju na samo 2 pota. A bogme ni modova na markeru. Ako netko ima scenario marker, koji je pola tezi od elektronca, nek puca full auto ako zeli i to na max bps. To do sad nikad nije bila prednost nit smo vidjeli da bi takvi igraci bili bolji od ostalih.

Sudjenje je uvijek bio problem ali to je tako, i slazem se s Jozom, postrozit sve to sto se dogadja izvan terena, po pitanju sigurnosti a u terenu treba pustit da se igra kao i do sad
    BOSS

SEMI PRO igrač Luks's Avatar
    1. P.T. Gremlins
    2. PK Vitezovi Jerovec
    3. 3.Jez
    4. Brdovec 1
    5. Brdovec 2
    6. Boss PK300 Accredo -uglavnom nešto u ovom sastavu bude bilo
    7.

PK Dugo Selo - Templari dolaze na turnir u Duga Resu.

HSPL ulazi u 5 sezonu i smatram da ga treba i dalje podrzavati. Mnogo je je igraca paintball-a proslo kroz ovu ligu te poslje krenuli na viši nivo igre tj. HPL ili vec neki drugi oblik speedball-a.
    Pravilnik je donesen i prezentiran, ali malo tko se je do sada bas drzao istog. Mijenjala su se pravila prema nekim cudnim interesima pojedinaca na stetu svih sudionika HSPL lige.
    Rezultat je i ovo danas da nema interesa za ovu ligu bas previse. Kombinira se od 3 tima napraviti 6-7 timova. Kako bi, po meni opstala ova liga, potrebne su odredjene promjene. Neke je vec promjene i sam osnivac i organizator lige (Vanja) najavio za ovu sezonu. I s tim promjenama se slazem (cijela kotizacija ide organizatoru pojedinog kola, markeri na semi te 10 bps-a, sami igraci lige kroje kako se bude igralo), dok bi ipak trebalo jos neke promjene uvesti kao: GLAVNI NEOVISNI SUDAC KROZ CIJELU SEZONU LIGE (dogovoriti se sa kojim sucem iz HPL-a, pa čak i platiti ako treba), OBAVEZNA PRIMJENA SIGURNOSTI NA KOLU (educirati, primjenjivati te sankcionirati igrace koji ne primjenjuju mjere sigurnosti), kotizacija kao i proslih godina, ograniciti broj kuglica po igracu za svaku igru (npr. louder i 2 pota od 100 kuglica, prvenstveno radi novih timova koji bi se ukljucili u ligu), bodovati sudjenje samih igraca (pozitivni i negativni bodovi) te da se se zna u svakom trenutku na kolu koliko koji tim ima bodova (npr. veliki pano s upisanim bodovima za svaki tim nakon svake igre na kolu), pravila vezana za broj prijavljenih timova na kolu (npr.za minimalan broj od 8 timova, svaka pojedina igra da traje 10 minuta; za minimalan broj od 10 timova, svaka pojedina igra da traje 8 minuta; za minimalan broj od 12 timova, svaka pojedina igra da traje 6 minuta; itd) te da se na neki nacin nagradjuju timovi koji dolaze na svako kolo s odredjenim brojem bodova, ovo je scenario liga pa bi igraci trebali biti u maskirnoj opremi tj. uniformama.
    Eto to je neko moje vidjenje cijele situacije i prijedlog za ubuduce.

tako je bilo u pocetku sada se previse taj speed ugurao u HSPL i ako malo bolje primjetite u podforumu "Prodaja" se prodaje vise speed oprema nego scenario i woodball oprema ... tako da definitivno se treba hvatati u imenu HSPL slova S i napraviti nesto ...

Nisam za oduzimanje bodova za nedolazak, već STIMULIRANJE DOLAZAKA. Dao sam si malo vremena pa sam u prošlogodišnje rezultate ubacio nagrađivanje dolaska na kolo sa 100 bodova.

prošlogodišnji konačni rezultati :

http://prntscr.com/38dht0

rezultati sa dodatnim bodovima za dolazak (dolazak x100):

http://prntscr.com/38dhyu

Dakle iz tablice se vidi da su npr. ekipe koju su posljednje, prošle godine bile na još kojem kolu i da su bile posljednje u ukupno plasmanu bi bile među prvih pet ekipa. S druge strane ekipa PK Međimurje II bi bila 3. u ukupnom poretku jer je sudjelovala na sva četiri kola (nagrada za kontinuitet).
    Možda se taj odnos ne vidi najbolje u poršlogodišnjem natjecanju jer je bilo samo 4 odigrana kola. Kad bi se igralo više kola (ove godine je predviđeno 6) razlika bi bila vidljivija.
    Stimuliranje bi po meni dovelo do toga da se više ekipa odazove turniru/kolu. To bi u konačnici značilo: više ekipa organizatoru (kotizacije), više potrošene boje i više PAINTBALLA (što je najbitnije) :-)

Ako ništa drugo bilo bi dobro barem nagraditi ekipe koje sudjeluju na 5 ili 6 kola :-)

Quote Originally Posted by Darko View Post
    tako je bilo u pocetku sada se previse taj speed ugurao u HSPL i ako malo bolje primjetite u podforumu "Prodaja" se prodaje vise speed oprema nego scenario i woodball oprema ... tako da definitivno se treba hvatati u imenu HSPL slova S i napraviti nesto ...
    Upravo to... A slova S se necemo uloviti sa markerima na 15 bps i psp ramping-om

Elektronce sve staviti na 10 bps odnosno Millennium mod, scenario markeri mogu biti bez ogranicenja( mnogi se niti ne mogu spustiti ispod 13 bps) i staviti da se moze igrati samo sa dva pota, definirati vremensko odigravanje tekmi kako je naveo Funtek, kotizacija 400 kuna plus organizator osigurava i placa jednog glavnog suca od strane PBreff-a.

I potreban je dogovor organizatora pojedinih kola da se ekipama iz drugih djelova Hrvatske da free ili neka umanjena kotizacija kako bi im se kompenzirali putni troskovi.

Ne vidim cemu to ogranicavanje kuglica, koja je poanta toga? Nece se privuci ljude koji inace idu na rente samo time. A izgubit cete sigurno dio ekipa koje su redovite kroz cijelu godinu. Sto, trebamo doci na turnir i u danu ispucat 500 kuglica?
    BOSS

SEMI PRO igrač joseppe's Avatar
    Ima dosza prijedloga i svaki na neki način drži vodu.
    Ja mislim, pošto se Lux primio brige i oko HSPL lige (što je za svaku pohvalu), a i uzimam si za pravo to reći jer sam ja njen začetnik, da bi trebalo to napraviti ovako:
    -Sve prijedloge šaljite Lux-u u inbox do sutra u 12,00 sati.
    -Lux će primiti i razmisliti o prijedlozima te će donjeti konačku odluku o IZMJENAMA PRAVILNIKA HSPL lige za sezonu 2014.
    Nema druge, netko mora bit gazda, jer inače-puno baba kilavo djete.
    Mislim da je ovaj prijedlog ok i jedini izvediv s obzirom da je 1. kolo kroz par dana.

SEMI PRO igrač
    Quote Originally Posted by mimi321 View Post
    Nisam za oduzimanje bodova za nedolazak, već STIMULIRANJE DOLAZAKA. Dao sam si malo vremena pa sam u prošlogodišnje rezultate ubacio nagrađivanje dolaska na kolo sa 100 bodova.

prošlogodišnji konačni rezultati :

http://prntscr.com/38dht0

rezultati sa dodatnim bodovima za dolazak (dolazak x100):

http://prntscr.com/38dhyu
    O jooojj svašta sam već vidio ali ovo je najbolji način koji ide u rubriku "kako se ugurati na postolje". Vjerojatno igraš za Međimurje 2 jer od cijele ove filozofije, koja nema baš smisla, samo oni imaju koristi. Zašto se onda nebi uveli dodatni bodovi ekipama koje prelaze preko 100km(ili 200) do turnira? To bi mozda Tim Raketu vratilo na 3. mjesto

Ili jednostavno igrajte paintball

PBREF TEAM

Hvala na ukazanom povjerenju Joža ali ja ne želim niti smatram dobrim da ja osobno budem bilo kakvi gazda u HSPL-a. O tome kako će izgledati liga trebaju odlućiti organizatori pojedinih kola, odnosno kapetani tih ekipa jer oni su ti koji će ulagati svoje novac i slobodno vrijem u organizaciju kako bi liga bila što kvalitetnija!

Kao što i ja ne želim imati nekog iznad sebe da mi soli pamet u HPL-u a da nije uložio niti kune u to ili mrdno prstom oko organizacije same lige, tako sigurno ne žele niti organizatori pojedinih kola HSPL-a niti trebaju imati nekog tutora posebno mene, ako želimo da liga bude kvalitetna a organizatori zadovoljni !

Ja naravno uvjek stojim na raspolaganju ako je potrebna bilo kakva pomoć oko organizacije same lige znači... logistički, infrastrukturom od HPL-a, nekim savjetom ili na bilo koji drugi način.

Želim još dodati da se napravio jedan veliki propust a to je da se 1.kolo HSPL-a stavlja na isti datum kad je i SSPL a svi znamo da u paintballu postoji neko nepisano pravilo da se na isti dan ne rade dva paintball turnira ili događaja. Stime stvar je još gora da je HSPL sa ovim izgubio jednu ekipu koja je redovita na svim turnirima ove lige zadnje dvij godine.

Quote Originally Posted by Luks View Post
    Želim još dodati da se napravio jedan veliki propust a to je da se 1.kolo HSPL-a stavlja na isti datum kad je i SSPL a svi znamo da u paintballu postoji neko nepisano pravilo da se na isti dan ne rade dva paintball turnira ili događaja. Stime stvar je još gora da je HSPL sa ovim izgubio jednu ekipu koja je redovita na svim turnirima ove lige zadnje dvij godine.
    Ali o datumima je trebalo razmišljat puno prije a ne u dva tjedna prije Uskrsa. E sada kad fali vikenda...

Pozdrav svima

Pošto smo novi tu na forumu a i u svijetu HSPL-a nebi željeli nametati nekome svoja viđenja svega toga ali dajemo si za pravo da kažemo nešta. Predstavljam Brdovec 1 i 2 i kao takav htjeli bi reći da poučeni dosadašnjim iskustvom u (istina drugim ) sportu ,čim nešta počnete ograničavati ,ode sve u prkno. Koliko kome kuglica leti iz markera, koliko tko troši kuglica i stvari takvog tipa po nama su hmmmmm ne nebitne ali manje bitne od stvari kako i na koji način popularizirati i privući više timova na natjecanje . Mi osobno neznamo ni pošarafiti markere kako bog zapovijeda a kamoli skužiti tu neke priče o Milenium postavkama hahahahaha ali ako imam priliku i ako vidim nekoga s druge strane cijevi sigurno me neće spriječiti to što on ima 2-3-7 potova kod sebe da ga krknem samo tako. Ako dotični puca rafalno 100 kuglica ok pripazit ću malo bolje da dobijem šansu da ga opet krknem hahahaha ali ako mi organizator kaže da mi je kotizacija 400-500 kuna po timu (nama x2 ) pa mi je put u Veliku Vareš npr. 500 kuna ,a o ostalim troškovima da i ne pričamo ...kuglice,cuga,klopa itd itd eee onda ćemo si dobro razmisliti na koje turnire idemo i dali idemo daleko ili blizu .Po nama kotizacija od 300 kuna je sasvim ok s obzirom na druge troškove. Ok netko će reći da organizacija turnira više košta i slažem se s time ali masovnost se neće dobiti dizanjem cijene kotizacije nego nagradama i uslugama koje će pružati razni organizatori natijecanja . Npr... ako organizator ima neke sponzore ( ok ok u današnje vrjeme to je teško za postići i realizirati ) i napravi neki fond nagrada koje su zanimljive i privlačne ,mislim da i osobe iz udaljenijih krajeva RH bi došle ali ako je nagrada simbolična onda stvarno te navedene osobe imaju previše troškova da bi s jedne strane RH došle na drugu stranu RH . To je naše ( moje ) osobno mišljenje s kojim se možete i nemorate složiti ....

Pozdrav od nas i vidimo se u Dugoj Resi

+ Reply to Thread
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast